nikulcevs.andris@gmail.com
+371 27021583
LV | EN | RU
 
Zāliena kopšana

 
 

Daudzas no mūsu skaistākajām atmiņām ir tieši dārzā. Tā ir lieliska vieta, kur pavadīt laiku ar bērniem un mājdzīvniekiem, uzņemt viesus vai vienkārši sēdēt un baudīt dzīvi. Lai audzētu mauriņu, par kuru būsiet lepns, tas ir arī jākopj un kopšana nenozīmē tikai tā pļaušanu. 

Iepazīstināsim Jūs ar svarīgākajiem skaista zāliena kopšanas darbiem un, ja vēlaties uzzināt pakalpojumu cenu vai arī rodās kādi jautājumi, tad droši zvaniet vai rakstiet!

 
 
Vertikulēšana

Vertikulēšana

 
 

Kas ir vertikulēšana?

Zāliena vertikulēšana ir zāliena zelmeņa atbrīvošana no sūnas, zāliena pļaujas atlikumiem, skujām, novecojuša zāliena ceriem un zāliena velēnas virspusēja sagriešana. Vertikulēšanas rezultātā zāliena sakņu sistēmai tiek uzlabota skābekļa un mitruma piekļuve. Tas stimulē zāliena augšanu. Pēc vertikulēšanas zālājs neizskatās glīti, taču pēc laika tas atjaunosies.

Piemērotākais laiks vertikulēšanai ir pavasaris.

 

 
 
Aerācija

Aerācija

 
 

Kas ir Aerācija?

 Aerācija ir ļoti svarīgs darbs veselīga zāliena uzturēšanai, jo aerāējot zālienu tajā tiek izveidoti caurumi, kuri atļauj gaisam, ūdenim un dažādām uzturvielām vairāk piekļūt zāliena saknēm. Tas saknēm palīdz augt dziļāk un veidot stiprāku un veselīgāku mauriņu.

Galvenais iemesls aerācijai ir tieši sablīvētās augsnes atdzīvināšana. Sablīvētā augsnē ir pārāk blīvs cieto daļiņu apjoms, jeb ir nepietiekama vieta, lai nodrošinātu vajadzīgo gaisa un ūdens cirkulāciju.

Piemērotākais laiks aerācijai ir agrs pavasaris vai rudens.

Lai iegūtu vēl efektīvāku rezultātu, pēc aerācijas nepieciešams izkliedēt mēslojumu.

Aerācija atstāj lielu iespaidu skaista mauriņa sasniegšanai. Jūsu zāliens pateiksies Jums par iespēju tam atkal elpot..

 
 
Labošana ar paklājzālienu

Labošana ar paklājzālienu

 
 

Zāliena labošana ar paklājzālienu ir jau esoša zāliena daļas aizstāšana ar iepriekš audzētu zālienu. Parasti to izmanto vietās ar lielu noslogojumu. Visbiežāk šādas vietas ir futbola laukumu vārtsarga daļas un teritorijas, kurās izveidojušās iemīdītas taciņas. 

Bojāto zālienu noņem izmantojot lāpstas vai speciālu iekārtu (mazu zāliena griezēju) un noņemtā zāliena vietā ieklāj paklājzālienu. Vairāk par paklājzālienu šeit..

 
 
Pārsēšana

Pārsēšana

 
 

Kāpēc pārsēt?

Laika gaitā zāliens kļūst vecs un to vajag atjaunot. Vecos, nekoptos zālienos vairāk aug nezāles, nekā tādos, kas ir kopti un/vai atjaunoti. Nezāļu saknes ir stipras un tās lēnām pārņem veco, vājo mauriņu. Ja mauriņš ir ielaists un nezāļu tajā ir daudz vairāk par pašu zālienu, tad jau ir jādomā par zāliena pilnīgu atjaunošanu.

Pārsēšanas process no parastas sēšānas atšķirās ar to, ka pārsēšanas iekārtai iegriež vai izveido augsne tādu kā bedrīti, kur iebirt jaunajai sēklai.

Piemērotākais laiks pārsēšanai ir agrs pavasaris vai rudens, 

Pirms pārsēšanas mauriņu vajadzētu vertikulēt, lai jaunajām sēklām radītu ideālos apstākļus augšanai. Pēc piesējas zālienu ieteicams mēslot. 

 
 
Mēslošana

Mēslošana

 
 

Par mēslošanas nepieciešamību jautājumi parasti nerodās. Biežāk tiek jautāts Kad zāliens ir jāmēslo?

Visu veidu mauriņus ir jāmēslo agrā pavasarī, kad zāliens sāk augt. Savukuārt, tālākais mēslošanas laiks atkarīgs no katra zāliena nepieciešamības. 

Svarīgākais ir zālienu nepārmēslot, jo tas no lielas minerālmēslu devas var izdegt.